odstraszacz

Kolce przeciwko ptakom

Brudne parapety to zmora większości mieszkań i domostw… Ptaki wręcz uwielbiają siadać na parapetach i budować na nich swoje gniazda (w szczególności tych zaraz po myciu 🤭). Jest jednak prosty sposób na pozbycie się tych, niechcianych gości!

Czystość to nie jedyny powód, który powinniście mieć na uwadze, jeśli myślicie, czy warto przeganiać ptaki siadające przy waszych oknach. Niestety, ale gołębie przenoszą kilkadziesiąt różnorodnych chorób, które są szkodliwe i groźne również dla ludzi. Ptaki to także nosiciele licznych pasożytów, których naprawdę ciężko się pozbyć. Odstraszenie ich i zadbanie o to, by nie przesiadywały na Twoim balkonie lub parapecie, jest zatem także kwestą dbania o własne zdrowie.

golab1 scaled

W sieci wiele sposobów na walkę z uporczywymi gośćmi, jakimi są ptaki. Jedni proponują domowe sposoby, taki jak wieszanie płyty CD lub folii aluminiowej, która ma odstraszyć ptaki za pomocą odbijającego się światła, podczas gdy inni sugerują przyklejenie wizerunku kruka na okno, lub montaż jego figurki na balustradzie. Sposoby te, mają jednak swoje wady – zdecydowanie niewielka ilość ptaków boi się połyskującego przedmiotu, który w dodatku nie wygląda estetycznie. Z kolei figurka kruka odstraszy jedynie malutkie ptaki, podczas gdy te, które stanowią największy problem (gołębie), wciąż będą pojawiać się na Twoim balkonie lub parapecie.

kolce scaled

Jednak, w skutecznej walce z ptasimi gośćmi najlepiej pomoże Wam jeden, drobny produkt – plastikowe kolce przeciwko ptakom. I zanim powiecie, że jest to niezdrowe dla ptaków – nasze kolce są zupełnie nieszkodliwe dla zwierząt! To świetna alternatywa dla niezbyt bezpiecznych, metalowych kolców. Zamontowane kolce są widoczne dla ptaków, przez co skutecznie zapobiegają budowaniu przez nich gniazd czy siadaniu na parapecie. Nawet jeśli ptak podleci do kolców i spróbuje na nich usiąść, nie stanie mu się krzywda, natomiast będzie to dla niego na tyle niekomfortowe, że po chwili odleci, zostawiając Wasz parapet czysty.

Możesz dodatkowo odstraszyć ptaki, stosując specyfiki o nieprzyjemnym dla ptaków zapachu. Wystarczy, że dodasz ocet lub większą ilość płynu do mycia naczyń do wody, którą będziesz myć kolce i parapet, a będziesz mieć pewność, że ptaki nie będą siadać w pobliżu Twojego okna.

PODZIEL SIĘ TYM WPISEM

preloader